The Formula 1 Widget
requires Adobe Flash
Player 7 or higher.
To view it, click here
to get the latest
Adobe Flash Player.

czwartek, 28 czerwca 2012

Host city..?

Dziś Warszawiacy z takiego pokolenia jak np. moje mają niezwykłą okazję poczuć powiew historii. Rzecz oczywiście idzie o Niemieckich kibiców, którzy tłumnie najechali Warszawę w związku z półfinałowym meczem. Kiedy to piszę dochodzi godzina 13:00, czyli do meczu zostało jeszcze mnóstwo czasu, ale Śródmieście pełne jest szwargotliwego języka. Wehikuł czasu: kartka z historii pt. Warszawa pod niemiecką okupacją. Tak to musiało wyglądać (po części oczywiście). Słowo honoru, że jeszcze tylko brakuje tramwajów Nur für Deutsche. Nieokreślony niepokój budzi widok Niemca fotografującego ozdobę latarni na Nowym Świecie, na której to ozdobie napisane jest: "Warszawa - Miasto Gospodarz". W 1939 Schlezwig-Holstein też wpłynął do Gdańska z wizytą kurtuazyjną...

6 komentarzy:

 1. Czy z Ciebie aby nie wychodzi trochę za bardzo polska ksenofobia? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Być może.
  Ale tylko jeśli chodzi o Rosjan i Niemców. Nie wiem dlaczego tak jest...
  :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam tego typu komentarze za nieuzasadnione. Co więcej, bardzo przerażają mnie niektórzy moi krajanie i z przyjemnością wyeksportowałbym ich za perkal i paciorki. Albo i nawet za nic.

  OdpowiedzUsuń
 4. Marcin, a do kogo pijesz? Do mnie, że jestem ksenofobem, czy do Kapitana, że to podkreśla?

  OdpowiedzUsuń
 5. Do Ciebie - tzn. wydaje mi się, że kategoryzowanie: "przyjechało wielu Niemców = będzie jak na wojnie" jest po prostu krzywdzące dla ludzi, którzy przyjechali się bawić, kibicować i nie są w stanie odpowiadać za grzechy pradziadków. Tak uważam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rozumiem. Dziękuję za komentarz.

  OdpowiedzUsuń